КОНКУРСИ

Роздуми про роль колективу в нашому житті
08.11.2012

Про товаришування, авторитет і честь колективу

– А що таке «колектив»? – спитала якось в тата Оленка.

Тато здивувався…

– Я думав, ти це знаєш. Група людей, які навчаються або працюють разом. Ну, от твій клас – це вже колектив.

– От ти й спіймався, – засміялася Оленка – Який же з нашого класу колектив, коли одні з нас вчаться, а інші лише відсиджують уроки, ще й заважають? А дехто навіть уроки прогулює. Я, наприклад, з такими взагалі не спілкуюся.

– Ну, Оленко, не треба плутати. Товаришування – то дещо інше. Адже в окремих учасників колективу інтереси можуть і не збігатися. Кругла відмінниця й справді навряд чи потоваришує з яким-небудь неробою чи прогульником – у них немає спільних інтересів. Але якщо більшість у вашому класі складають сумлінні, старанні, старанні діти, вони можуть та й повинні, потурбуватись про однокласників. І вплинути на них…

– Яким же чином?

– Їм треба пояснити, що вони живуть не на безлюдному острові, а тому повинні дотримуватися певних правил. Зокрема, не чинити нічого такого, що б могло підривати честь і авторитет колективу.

– Ти щось кажеш таке, татусю! Звідки ж у колективу авторитет і честь?

– Ати хіба не чула, як вчителі висловлюються про цілі класи: це гарний клас, а то поганий? Як ти думаєш, чому так склалося?

І Оленка задумалась. І справді – чому?

У своєму щоденному житті ми вступаємо з іншими людьми у спілкування – тобто товаришуємо з ними. Товаришування існувало ще у дуже давні часи: людям було потрібно разом виживати, разом вирішувати спільні справи. Товариськість як риса характеру породжується нашим вмінням спілкуватися.

Слово «товариш» означає помічника, людину, близьку за поглядами, діяльністю, умовами життя, пов’язану з кимось дружбою.

Товариші мають спільний інтерес і почуття відповідальності. Вони допомагають один одному долати труднощі і взаємно впливають на формування тих рис характеру, які необхідні для досягнення спільної мети.

Вміння товаришувати і бачити в людині всі кращі її риси не виникає стихійно, а формується у сімї та школі.

Ми вибираємо своїх друзів, а отже вибираємо своє майбутнє. Недарма приказка каже:

«З ким поведешся – від того і наберешся».

Про шанованих людей прийнято говорити, що вони користуються авторитетом.

Бідна Діана 5-Бкл

Честь нашого класу

Наш клас усвідомив, що навчання – не особиста справа кожного, а загальна справа колективу. Ми зрозуміли, що неуспішність, лінь, недисциплінованість, несумлінне ставлення до своїх обов’язків, заважають всьому класу. Тому в класі важливий не тільки успіх одного, а успіх кожного учня.

Для цього ми намагаємося вчитися в повну міру своїх сил і здібностей, виконуємо вимоги педагогів, бережемо шкільне майно, вчимося бути чуйними, добрими, тактовними, непримиренними до зла, обману, несправедливості.

Ми веселі, кмітливі, допитливі і щирі. Всім класом активно приймаємо участь в шкільних олімпіадах, спортивних змаганнях, ходимо до танцювального та інших гуртків, відвідуємо бібліотеку. Серед нас є співаки, спортсмени, музиканти, художники і танцівники, переможці олімпіад.

Всі учні пишаються своїми здобутками, але пам’ятають, що головні нагороди життя ще попереду. Ми будемо і далі старатися не зганьбити честь класу, та честь всієї школи.

Рибалка Валерія 5-Акл

Що таке честь?

Що таке честь? Чому говорять він вийшов з честю з положення, не впустивши своєї людської гідності?

Має честь – це гідний, всіма шанована людина. А сама честь – це те, за що поважають людину не випадково люди бережуть свою честь, стежать щоб не заплямувати її поганими вчинками. Таким людям є за що поважати себе.

Честь може бути і в цілого колективу, як говорять «честь заводу», «честь корабля», «честь загону». Якщо ваш колектив славиться роботою і навчанням, навіть один ледар або двієчник – пляма на честі колективу. Бережіть честь колективу, як свою власну.

Войтко Марина

Честь мого колективу

Мені не соромно за мій колектив. В нас дружний та відповідальний клас. Ми беремо участь у всіх олімпіадах, конкурсах та випускаємо цікаві газети. В рейтингу школи по успішності ми займаємо 4 місце. В класі дуже багато хорошистів, ми стараємось прислуховуватися до порад вчителів.

Я маю честь вчитися в 5-Б класі.

Кащеєва Катя 5-Бкл

Related posts:

Коментування від Vkontakte
Коментування стандартною формою

Залиште Ваш коментар.

Поля, що позначені * обов'язкові до заповнення.