КОНКУРСИ

Як правильно вибрати шкільний ранець?
14.04.2012
Як правильно вибрати шкільний ранець?

Шкільний ранець

Однією із проблем для батьків є вибір шкільного ранцю чи портфелю. Відправляючись купувати ранець, рюкзак чи портфель обов’язково візьміть із собою дитину.

Вибір величезний. Але як серед безлічі яскравих, строкатих зображень улюблених героїв і всілякими оригінальними кишенями знайти той, з яким малюку буде зручно? Спробуємо розібратись.

Ранець або портфель?

Вибираючи між ранцем, портфелем, рюкзаком і сумкою, найкраще зупинитись на ранці. На відміну від портфеля, шкільний ранець не шкодить хребту, навпаки привчає його знаходитьсь у правильному положенні, при цьому має, як правило, більшу кількість необхідних кишень. Рюкзак також не кращий вибір для малюка, оскільки в нього м’яка спинка. Цей варіант більше підійде для старших школярів. Що вже говорити про сумку на одній лямці, котра є серйозною причиною скривлення хребта.

Вибираємо разом

Дві обов’язкові умови при покупці ранця – це, по-перше, не заощаджувати – адже мова йде про здоров’я дитини, а не просто про сумку для переносу книг і зошитів. Ранець повинен не тільки мати тверду ортопедичну спинку, але й бути виконаний з якісних матеріалів. А по-друге, купувати його потрібно обов’язково з дитиною, тому що малюку його треба буде примірити. Ну й чи варто говорити про те, що ранець повинен йому подобатись. У противному випадку небажання його носити може перенестись і на навчання в цілому.

Розміри та вага

Для збереження правильної статури школяра дуже важливі розміри та вага ранця. Його ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини, а висота 30 см. Вага разом із умістом це максимум 15 % від ваги школяра, а в молодших класах – 10 %. А це значить, що порожній ранець повинен важити не більш 600 грамів.

Про деякі інші параметри

Лямки гарного ранця звичайно мають можливість регулювання. Це важливо, оскільки їх доведеться підтягувати або відпускати в залежності від одягу та росту дитини. При цьому ремені повинні бути відрегульовані так, щоб ранець знаходився строго на спині, а ніяк не нижче попереку.

Сучасні якісні ранці обов’язково мають тверду, що добре прилягає до спини ортопедичну спинку, котра дозволяє оптимально розподіляти навантаження на хребет.

Матеріали

Краще зупинити свій вибір на ранці з водонепроникної, міцної, наприклад, нейлонової тканини. Тоді йому будуть не страшні будь-які дощі та снігопади, до того ж у випадку забруднення його можна буде без проблем випрати.

На ременях ранця та на його кишенях зверху роблять світовідбивні смуги, завдяки яким дитина стає добре помітною на дорозі в темряві.

Кишені

Якісно виготовлений ранець має необхідну кількість кишень, кожна з яких виконує певну функцію. Так мають бути відділення для пеналу, зошитів, бутербродів, води тощо.

А що всередині

На закінчення зачепимо ще один дуже важливий момент. Батькам потрібно уважніше поставитись до того, що лежить у дитини в ранці, тому як, якщо надати йому можливість самому збиратись до школи, замість необхідних книг і зошитів, шкільний рюкзак незабаром може виявитися заповнений іграшками. До того ж багато малюків бувають дуже розсіяні та забувають витягати книги, фарби або пластилін, що їм наступного дня вже будуть не потрібні. У результаті у певний момент ранець може стати непід’ємним уже не тільки для школяра, але і для його батьків. Запам’ятаєте, у шкільному портфелі мусить лежати тільки те, що необхідно дитині на уроках, а також бутерброди та невелика пляшка води чи соку.

За матеріалами: Освіта.ua

Related posts:

Коментування від Vkontakte
Коментування стандартною формою

Залиште Ваш коментар.

Поля, що позначені * обов'язкові до заповнення.